Wiersze piszę – chwilowo zostanę wierszokletą

Jasność spochmurniała blaskiem.

Cisza wyciszyła trzaskiem.

Najbogatsi najmniej dają.

Ludzie ludzi nie kochają.

 

Biel zupełnie wyczerniała.

Miała ufać – nie ufała.

Ból naznacza sztywną twarzą.

Marzyciele już nie marzą.

 

Pies nie cieszy się ogonem.

Laura goni za Filonem.

Las istnieje – w nim bezdrzewa.

Julia dla Romea śpiewa.

 

Wilk zawodzi w głos milczeniem.

Cień nie pozostaje cieniem.

Strumyk szemrze – bez szemrania.

Grób wykopią – bez kopania.

 

Są na świecie cuda, dziwy:

ciało umrze – duch jest żywy,

umysł pojmie – nie pojmując,

mówi: CZUJĘ – nic nie czując.

(autor: Ja)

Informacje o BlackLady

Mam na imię Justyna. Pochodzę z Częstochowy, lecz nie lubię tego miasta. Z wykształcenia jestem polonistką, z natury obserwatorką-pesymistką, która żyje ideami. Na co dzień dużo rozmyślam, pochylając się nad tym, co dziwne, tajemnicze, groteskowe, ironiczne, niedookreślone i paradoksalne – właśnie w tym tkwi siła przekazu, tam pod płaszczykiem nonsensownej mglistości szukam prawdy. Mając 4 lata wstąpiłam w świat literatury – zaczęłam czytać i już wiedziałam, że to są przestrzenie, w które pragnę się wdzierać, pragnę je też tworzyć. Słowo ma dla mnie wartość szczególną – kreuje, razi, buntuje, nęci, oburza – dlatego też literatura wydaje się być moim naczelnym zainteresowaniem. Jednak z zapałem oglądam również horrory, thrillery, filmy psychologiczne, piekę ciasta dla najbliższych, wędruję po górskich szlakach, upajam smakiem i aromatem kawy, nadto niemiłosiernie kocham psy; generalnie zwierzęta, co ma wyjaśnienie w praktykowanej przeze mnie diecie wegetariańskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Moje wiersze, Wszystkie wpisy i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>