Jesienią pisze się smutne wiersze…

Tak siłami smutku władam,

że na żalu żal układam.

W czarne noce, w białe ranki 

na wzór starej szarlatanki.

 

Tu przymarszczę, tam wygładzę,

tylko samej sobie wadzę.

Poprzez rozpacz do niezgody -

niezależnie od pogody.

 

Nadszedł wrzesień – smętna dusza.

Człowiek-kamień; nic nie rusza.

Kasztan spada, liść szeleści 

głoszą funeralne wieści.

 

Wąską ścieżką, alejkami

plac usiany jest grobami.

Nie zobaczę, choć widziałam -

takim bólem Boże pałam.

 

Dół pogłębiam, lecz nie szlocham.

Życie kocham i nie kocham.

 

Tak ta jesień na mnie wpływa:

jestem żywa i nie żywa.

(autor: Ja)

Informacje o BlackLady

Mam na imię Justyna. Pochodzę z Częstochowy, lecz nie lubię tego miasta. Z wykształcenia jestem polonistką, z natury obserwatorką-pesymistką, która żyje ideami. Na co dzień dużo rozmyślam, pochylając się nad tym, co dziwne, tajemnicze, groteskowe, ironiczne, niedookreślone i paradoksalne – właśnie w tym tkwi siła przekazu, tam pod płaszczykiem nonsensownej mglistości szukam prawdy. Mając 4 lata wstąpiłam w świat literatury – zaczęłam czytać i już wiedziałam, że to są przestrzenie, w które pragnę się wdzierać, pragnę je też tworzyć. Słowo ma dla mnie wartość szczególną – kreuje, razi, buntuje, nęci, oburza – dlatego też literatura wydaje się być moim naczelnym zainteresowaniem. Jednak z zapałem oglądam również horrory, thrillery, filmy psychologiczne, piekę ciasta dla najbliższych, wędruję po górskich szlakach, upajam smakiem i aromatem kawy, nadto niemiłosiernie kocham psy; generalnie zwierzęta, co ma wyjaśnienie w praktykowanej przeze mnie diecie wegetariańskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Moje wiersze, Wszystkie wpisy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>